EMS EMS

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱

سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱، سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001 به عنوان یک عنصر موثر در نظام مدیریت، عملکرد زیست محیطی سازمان را بهبود بخشیده، نظام مدیریت را منسجم و استاندارد کرده، اجرا و راهبری امور را هماهنگ ساخته، مدیران را با شیوه‌های حل مشکلات آشنا نموده و موانع ساختاری موجود را مشخص می‌سازد. این استاندارد انعطاف پذیر بوده و اجزای آن متناسب با ویژگی‌های هر سازمان و نیز قوانین و شرایط محیط زیست هر کشور انتخاب می‌شود.

و با هدف برقراری نظام مدیریت زیست محیطی در نظام موجود در یک سازمان، شرکت و… استقرار می‌یابد، تا با روشی هدفمند و نظام مند، مشکلات و خطرات زیست محیطی مرتبط با فعالیت‌های سازمان را در قسمت‌های مختلف شناسایی و سپس به دسته‌بندی آن‌ها بپردازد. در مرحله بعد برحسب اولویت‌بندی‌های صورت گرفته، برنامه‌های مشخصی به منظور کنترل و کاهش خطرات و مشکلات مذکور، تدوین می‌گردد که در آن‌ها حوزه فعالیت، زمان انجام، مسئولیت‌ها و روش‌های انجام کار دقیقاً مشخص شده است.

مزاياي استفاده از ISO 14001

و با هدف برقراری نظام مدیریت زیست محیطی در نظام موجود در یک سازمان، شرکت و… استقرار می یابد، تا با روشی هدفمند و نظام مند، مشکلات و خطرات زیست محیطی مرتبط با فعالیتهای سازمان را در قسمتهای مختلف شناسایی و سپس به دسته بندی آنها بپردازد. در مرحله بعد برحسب اولویت بندی های صورت گرفته ، برنامه های مشخصی به منظور کنترل و کاهش خطرات و مشکلات مذکور، تدوین می گردد که در آنها حوزه فعالیت، زمان انجام، مسئولیت ها و روشهای انجام کار دقیقاً مشخص شده است.

سازمان با برخورداري از سيستم مديريت زيست محيطي :

 • ۱٫ شناسایی ریسک‌ها و فرصت‌ها: این استاندارد به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به طور دقیقتر و جامع‌تری ریسک‌های محیطی را شناسایی کنند و از فرصت‌های بهبود کارآیی زیست محیطی بهره‌برداری نمایند. این شناسایی دقیق، به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا برنامه‌های عملیاتی مناسبی را برای مدیریت و کنترل این ریسک‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌ها تدوین کنند.۲٫ تطابق با نیازمندی‌ها: استفاده از ISO 14001 باعث می‌شود که سازمان‌ها به راحتی و با اطمینان از تطابق با نیازمندی‌های قانونی و مقررات زیست محیطی مربوطه مطمئن شوند. این تطابق نه‌تنها از دیدگاه قانونی مهم است، بلکه به سازمان‌ها اعتبار و اعتماد بیشتری در میان مشتریان، جامعه و قشرهای مختلف اجتماعی می‌بخشد.

  ۳٫ صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها: پیاده‌سازی سیستم مدیریت محیطی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی، مواد اولیه و مواد پسماندی می‌شود. این کاهش هزینه‌ها به دلیل بهره‌وری بیشتر از منابع و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و عملیاتی است که در نهایت به افزایش سودآوری سازمان منجر می‌شود.

  ۴٫ قدم برداشتن در مسیر بهبود مستمر: استفاده از ISO 14001 سازمان‌ها را به سوی بهبود مستمر عملکرد زیست محیطی هدایت می‌کند. این استاندارد اصولی را برای بهبود مداوم و مدیریت بهینه فرآیندها و فعالیت‌های محیطی ارائه می‌دهد که در نتیجه آن، سازمان‌ها به مرور زمان از عملکرد و کارایی بالاتری برخوردار خواهند شد.

  ۵٫ کاهش ریسک فعالیت‌ها و فرآیندها: پیاده‌سازی سیستم مدیریت محیطی موجب کاهش ریسک‌های مرتبط با فعالیت‌ها و فرآیندهای سازمان می‌شود. این کاهش ریسک باعث می‌شود که سازمان‌ها در معرض مخاطرات کمتری باشند و در برابر احتمالات ناگوار و آسیب‌پذیری‌های زیست محیطی کمتری قرار گیرند.

  ۶٫ استفاده بهینه از منابع طبیعی: پیاده‌سازی این استاندارد سازمان‌ها را به استفاده بهینه از منابع طبیعی ترغیب می‌کند. این به معنای احترام به محیط زیست و حفظ منابع طبیعی برای نسل‌های آینده است.

 

این شرکت آماده ممیزی و صدور گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ سیتم مدیریت محیط زیست بر اساس نسجه ۲۰۱۵ میباشد.

GCL International (جی سی ال اینترنشنال) تحت اعتبار UKAS انگلستان در زمینه ی صدور گواهینامه ی ISO 14001 فعالیت می نماید.

تماس با ما

برای اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از خدمات ما، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • ۰۲۱-۸۸۳۹۷۷۹۵
 • ۰۲۱-۸۸۳۹۷۴۴۶

Be Globally With us

دانلود بروشور ISO 14001

 

 

2 Comments

 1. […] کاربران اماده ی ارائه ی خدمات ممیزی و صدور گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ تحت اعتبار مرکز ملی تائید صلاحیت ایران NACI می […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *