بررسی دعاوی قرارداد Claim

مطلب زیر به توضیح درباره ی اهمیت دوره دعاوی قرارداد claim می پردازد:

هر قراردادی می تواند منشا بروز اختلافات بالقوه متعددی در سازمان باشد. حل و فصل اختلافات قراردادها نیازمند کسب دانش و پرورش مهارت مدیریت ادعا یا همان Claim Management است. از این رو شرکت در دوره آموزشی دعاوی قرارداد Claim از اهمیت زیادی برخوردار است.

کلیم در لغت به معنی ادعا کردن و طلب کردن می باشد. ادعایی که پیمانکار از راه های قانونی میتونه بکنه مثلاً کارهایی رو که در موقعیتی خاص انجام داده و آن آیتم در فهرست بهای منظم به پیمان گنجانده نشده باشه، پیمانکار با ذکر دلایل منطقی کارفرمای محترم را مجاب به تائید و پرداخت می نماید.در واقع پول های مرده را زنده می کنند. و این کار بسیار ظریف و هنرمندانه می باشد و کسانی که تحت عنوان کلیم کار در شرکت کار می کنند از حقوق بالایی برخور دارند. البته کلیم تنها متوجه پیمانکار نیست و می تواند از طرف کارفرما و به ضرر پیمانکار باشد. مثلاً کارفرما در اسناد مناقصه متوجه نکته ای بظاهر کوچک نیست و یا هست ولی اهمیت کافی به آن نمی دهد و در حین انجام کار موقعیتی پیش می آید که پیمانکار با استناد به همان نکته ظریف مبالغ یا امتیازات خاصی را از کارفرما می گیرد در هر صورت کلیم بحث فنی و تخصصی و مهمی در مدیریت پروژه ها است و می تواند در بار مالی پروژه برای طرفین بسیار مهم باشد.

در بسیاری از سازمان ها علیرغم آشنایی و تسلط مدیران ارشد سازمان به محتوا و مفاد قرارداد، عدم آشنایی با اصول اولیه این حوزه نیاز به جذب مشاوران حقوقی و قراردادی برون سازمانی را الزامی می نماید و این موضوع علاوه برافزایش هزینه های جانبی باعث وابستگی سازمان به مشاوران برون سازمانی خواهد شد. در این دوره علاوه بر آشنا شدن با ریسک های مثبت و منفی قرار داد با عوامل شکست انواع پروژه ها و قرار داد های صنعتی آشنا خواهید شد.

مدت زمان برگزاری این دوره 8 ساعت می باشد. 

.جهت شرکت در دوره ها ی آموزشی گلوبال آکادمی و اخذ ایزو با ما تماس حاصل فرمایید:

021-88397795   021-88397446

جهت مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

مبانی حقوق و پیمان و رسیدگی قرارداد

متره برآورد و صورت وضعیت نویسی