دوره ی تحلیل آماری با استفاده از Minitab

  در متن زیر به مطالعه دوره تحلیل آماری با استفاده از این نرم افزار می پردازیم: آمار علم تصمیم ­گیری بر مبنای داده ­هاست و تجزیه و تحلیل­ های آماری معمولاً شامل محاسبات ریاضی حجیم و پیچیده می­ باشد .به همین دلیل است که برای تحلیل این مسائل از نرم ­افزار­های متعدد آماری استفاده می­شود.

در میان این نرم­ افزار­ها، نرم­ افزار Minitab به جهت جامعیت و سهولت استفاده و کاربرد در تمامی مباحث موردنیاز آمار و کنترل کیفیت و قابلیت­های عمومی آن نظیر رسم نمودار­ها و راحتی کار با داده­ ها از سایر نرم­ افزار­ها بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد.

این نرم افزاردارای قابلیت تحلیل احتمالات و توزیع‌های گسسته و پیوسته و شبیه‌سازی داده‌های تصادفی بر پایه توزیع‌های مختلف در تجزیه و تحلیل داده‌هاست. دقت این نرم افزار با داشتن خروجی‌های بسیار دقیق در آمارهای پارامتریک و ناپارامتریک زبانزد می باشد.

نرم افزارMinitab برای طراحی آزمایش ها، کنترل کیفیت آماری و پروژه های شش سیگما و بهبود کیفیت بسیار محبوبیت دارد. این نرم افزار دارای قابلیت تحلیل انواع داده با استفاده از ابزار معمول و پیشرفته و کارامد آماری میباشد و در عین سادگی توانایی برنامه نویسی را نیز دارا است.

امروزه با توجه به افزایش میزان داده های اولیه در رشته های مختلف علمی، تحلیل آماری داده ها بدون نرم افزار بسیار دشوار و غیرممکن است .این نرم افزار برای کنترل کیفیت آ ماری و بهبود آن بسیار محبوب و رایج میباشد. 021-88397795 021-88397446 برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه بفرمایید:

مدیریت پروژه P6

کنترل پروژه MSP