دوره ی اصول GLOBAL GAP

 

کشاورزی

اصول GLOBAL GAP را در متن زیر دنبال بفرمایید:

GAP  به معنای عملیات خوب کشاورزی میباشد و بیان کننده ی اصول و روش هایی است که قبل و بعد از برداشت یک محصول کشاورزی به کار گرفته میشود و با به حداقل رساندن انواع آلودگی ها ،مصرف مواد شیمیایی و اثر های تخریبی فعالیت های کشاورزی بر روی محیط زیست کیفیت محصول را ارتقا میدهد.

این اصول عبارتند از کلیه فعالیت های مرتبط با مدیریت عملیات خوب و مناسب تولید محصولات کشاورزی در مراحل کاشت، داشت، برداشت، جداسازی، بسته بندی،

نگهداری و حمل و نقل محصول و یکی از پیش نیازهای اجرای سیستم‌های مدیریت ایمنی مواد غذایی به ویژه میوه و سبزی که حالت تازه خوری دارند، محسوب می شود.

محصولGAP ، محصولی است که می توان در مزارع موجود تولید نمود، ضرورت و الزام آن کنترل و بازرسی فرآیند تولید تا عرضه  بر اساس استانداردهای عملیات خوب کشاورزی می باشد که در صورت صحت اجرای عملیات و دستورالعمل های فنی،  محصول سالم و دارای حد مجاز آلاینده ها و باقیمانده سموم، فلزات سنگین و … بوده و توسط یک نهاد بازرسی-گواهی کننده تایید و گواهی شده است.

 

بنابراین کسانی که در حیطه ی کشاورزی فعالیت دارند می توانند با شرکت در دوره ی اصول GLOBAL GAP سطح آگاهی خود را بالا ببرند.

برای شرکت در دوره های شرکت ازمون و تایید کاربران و اخذ ایزو و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید:

021- 88397795-88397446

برای مطالعه بیشتر می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

آشنایی با اصول GLOBAL GAP

آشنایی با اصول Organic